Edukacijos

Karpinių labirintai

Kaina 5.00 €

KARPINIŲ LABIRINTAI (atviručių ar užuolaidėlių gamyba)

Karpinių reikšmė mūsų kultūroje, priemonės, technikos bei savo karpinio (atvirutės ar užuolaidėlių) gamyba.

Programa skirta ugdyti pažinimo, menines kompetencijas per karpymo amatą, atskleisti mūsų šalies etinės kultūros išskirtinumą, jos archaiškumą, neišsenkantį kūrybiškumą.

Karpymo amatas turi gilias tradicijas Kinijoje ir Japonijoje, kur pirmiausia atsirado popierius. į Europą jis pateko viduramžiais Šilko keliu, pakeliui sudomindamas Indiją, Persiją, Turkiją. O šiek tiek vėliau laivais pasiekė Ispaniją, Portugaliją, Olandiją. Į Lietuvą šis amatas atkeliavo per Lenkiją.

Šiandien Lietuvoje karpymo amatas populiarus, o karpinių pritaikymo galimybės labai plačios: atvirukai, kvietimai, knygų iliustracijos, langų užuolaidėlės, girliandos. Be tradicinių taikomojo meno karpinių per pastaruosius tris dešimtmečius susiformavo vaizduojamojo meno karpiniai. Tai karpiniai - paveikslai, skirti interjerui papuošti. Karpiniuose per tautosakos ir gamtos motyvus išreiškiamas asmeninis santykis su pasauliu. Karpinių temos varijuoja nuo gamtos motyvų, verpstės, keramikos ornamentų iki angelų tematikos.

Edukacijos metu galėsite supažindinti su popieriaus karpinių istorija, specifika ir jų kūrimo priemonėmis bei įrankiais, išmoksite pagrindinių popieriaus karpinių kūrimo technikų, išbandysite įvairius motyvus ir karpinių pritaikymo galimybes. Išmokyti ne tik iškirpti karpinį, bet jį priklijuoti.

Mokymus veda tautodailininkė sertifikuota meistrė.

Kultūrinė edukacija sustiprina bendruosius gebėjimus – žinias, įgūdžius ir požiūrį, kurie padeda pasiekti asmeninių ir profesinių tikslų visuomenėje. Šie gebėjimai apima tradicinius įgūdžius, pvz., bendravimo savo gimtąja kalba, skaitmeninius įgūdžius, raštingumo ir pagrindinius matematikos bei gamtos mokslų įgūdžius, taip pat specifinius įgūdžius: gebėjimą mokytis, verslumą ir kūrybiškumą, iniciatyvumą, socialinę ir pilietinę  atsakomybę, kultūrinį sąmoningumą.

Svarbūs dalyvių sąmoningumo ugdymo kriterijai, t.y edukacijos bendravimo aspektai: tarpusavio suvokimas (socialinė percepcija), keitimasis informacija (komunikacija), tarpusavio sąveika (socialinė interakcija), tarpusavio santykiai.

Edukacinio užsiėmimo metu vyksta diskusija, analizuojamas amatas ir dalyvių patirtis bei emocijos, ieškomi sprendimo būdai, po to kartojama įtraukiant dalyvių pasiūlymus, aptariami rezultatai.

Neįgaliųjų integracija. Trakų krašto tradicinių amatų centre įrengti keltuvai, patekti į antrą aukštą, WC, pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia, platesnės durys ir praėjimai. Kultūrinių edukacijų metu atsižvelgiame ir siekiame užtikrinti specialiuosius ugdymosi poreikius turinčių asmenų įtrauktį.

Atsiskaitymas:grynais pinigais pagal kasos kvitą arba pavedimu pagal sąskaitą faktūrą (atvykstama su garantiniu raštu). Jei grupėje yra mažiau negu 15 dalyvių, mokama kaip už 15.

Programos vyksta kiekvieną savaitės dieną nuo 9 val. iki 21 val. pagal išankstinę rezervaciją.

Dalyviai gauna pradedančio amatininko pažymėjimą.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami: +37069827197, el.p. trakuamatucentras@gmail.com

Trakų krašto tradicinių amatų centre 10:00-17:00 veikia suvenyrinė parduotuvėlė.

Vieta: Trakų krašto tradicinių amatų centras, Karaimų g. 41, Trakai ir Trakų r. amatininkų rezindencijos
Trukmė: 1,5 val.
Kaina: 5€ žmogui
Žmonių skaičius: 15+
Amžius: 14+
Kalba: LT RU PL

Užsakymo forma