Edukacijos

Japoniška audinių dažymo technika ŠIBORI

Kaina 7.00 - 18.00 €

Japoniška audinių dažymo technika ŠIBORI

 

Tapybos ant šilko reikšmė, priemonės, technikos bei dažymas ant šilko

 

Programa skirta ugdyti pažinimo, menines kompetencijas ir susipažinti su tolimos šalies – Japonijos, reikšminga kultūros dalimi – audiniu marginimu ŠIBORI technika.

 

Japonai šią techniką vadina Šiborinuo žodžio „shiboru“ reiškiančio „gręžti, suslėgti, prispausti“.  Japonai šią techniką vadina Šiborinuo žodžio „shiboru“ reiškiančio „gręžti, suslėgti, prispausti“. Seniausi radiniai siekia 1000 metų.  Užsiėmimo metu bus supažindinta su skirtingos kilmės audiniais, įvairiomis Šibori technikomis, begale raštu. Klasikiniai japonu raštai turi savo pavadinimus: medžio žievė, vėžlio kiautas ir t.t.

 

Šibori būdinga gausybė variacijų – kiekviena jų skiriasi subtiliais atspalviais, kurių kombinacijos sukuria raštus, todėl svarbu, pasikliauti intuicija.

 

Vaikai turės galimybę ant šilko audinio sukurti unikalų 3D rašta, darbą įrėminus galima naudoti kaip paveikslą ar puošnią nosinę.

Programos kaina vaikams – 7 Eur. Trukmė 1,5 val.

 

Suaugusiems skirta programa yra sudėtingesnė, jos metu bus sukurtas vienetinis, unikalus ir nepakartojamas šilko šalis, tinkantis nešioti patiems ar dovanoti.

Programos kaina suaugusiems – 18 Eur. Trukmė 2 val. 

 

Kultūrinė edukacija sustiprina bendruosius gebėjimus – žinias, įgūdžius ir požiūrį, kurie padeda pasiekti asmeninių ir profesinių tikslų visuomenėje. Šie gebėjimai apima tradicinius įgūdžius, pvz., bendravimo savo gimtąja kalba, skaitmeninius įgūdžius, raštingumo ir pagrindinius matematikos bei gamtos mokslų įgūdžius, taip pat specifinius įgūdžius: gebėjimą mokytis, verslumą ir kūrybiškumą, iniciatyvumą, socialinę ir pilietinę  atsakomybę, kultūrinį sąmoningumą.

Svarbūs dalyvių sąmoningumo ugdymo kriterijai, t.y edukacijos bendravimo aspektai: tarpusavio suvokimas (socialinė percepcija), keitimasis informacija (komunikacija), tarpusavio sąveika (socialinė interakcija), tarpusavio santykiai.

Edukacinio užsiėmimo metu vyksta diskusija, analizuojamas amatas ir dalyvių patirtis bei emocijos, ieškomi sprendimo būdai, po to kartojama įtraukiant dalyvių pasiūlymus, aptariami rezultatai.

Neįgaliųjų integracija. Trakų krašto tradicinių amatų centre įrengti keltuvai, patekti į antrą aukštą, WC, pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia, platesnės durys ir praėjimai. Kultūrinių edukacijų metu atsižvelgiame ir siekiame užtikrinti specialiuosius ugdymosi poreikius turinčių asmenų įtrauktį.

Atsiskaitymas:grynais pinigais pagal kasos kvitą arba pavedimu pagal sąskaitą faktūrą (atvykstama su garantiniu raštu). Jei grupėje yra mažiau negu 15 dalyvių, mokama kaip už 15.

Programos vyksta kiekvieną savaitės dieną nuo 9 val. iki 21 val. pagal išankstinę rezervaciją.

Dalyviai gauna pradedančio amatininko pažymėjimą.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami: +37069827197, el.p. trakuamatucentras@gmail.com

Trakų krašto tradicinių amatų centre 10:00-17:00 veikia suvenyrinė parduotuvėlė.

 

Vieta: Trakų krašto tradicinių amatų centras, Karaimų g. 41, Trakai ir Trakų r. amatininkų rezindencijos
Trukmė: 1,5-2 val.
Kaina: 7-18€ žmogui
Žmonių skaičius: iki 15
Amžius: nuo 7
Kalba: LT RU

Užsakymo forma