Edukacijos: naujienos

Pasiruoškime pilvus, papustykime padus

Kaina 8.00 €

PASIRUOŠKIME PILVUS, PAPUSTYKIME PADUS

Užgavėnių tradicijos, žaidimai, blynų degustavimas

Užgavėnės – žiemos išlydėjimo, vaišingumo, žaidimų, skalsos ir gausumo skatinimo šventė, kupina linksmybių ir išdaigų . Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai – apeigos ir burtai, kurie išvaro žiemos demonus ir pažadina šalčio sukaustytą žemę iš miego, suteikia jai derlingumo galią, persirengėliai, kaukės, žaidimai ir  blynai.

Edukacinėje programoje pasitiksime artėjančias Užgavėnes : skanausime blynus, ragausime karštą arbatą, žaisime, dūksime, vysime žiemą iš kiemo.

Programa skirta skatinti vaikų domėjimąsi Užgavėnių šventės papročiais, supažindinant juos  su Užgavėnių šventei būdingomis apeigomis, per žaidimus suteikiant informacijos apie kaukių paskirtį, persirengėlių būrio personažus, jų elgseną.

Užsiėmimai gali būti integruoti į pamokas, teminius susibūrimus, renginius.

Kultūrinė edukacija sustiprina bendruosius gebėjimus – žinias, įgūdžius ir požiūrį, kurie padeda pasiekti asmeninių ir profesinių tikslų visuomenėje. Šie gebėjimai apima tradicinius įgūdžius, pvz., bendravimo savo gimtąja kalba, skaitmeninius įgūdžius, raštingumo ir pagrindinius matematikos bei gamtos mokslų įgūdžius, taip pat specifinius įgūdžius: gebėjimą mokytis, verslumą ir kūrybiškumą, iniciatyvumą, socialinę ir pilietinę  atsakomybę, kultūrinį sąmoningumą. 

Svarbūs dalyvių sąmoningumo ugdymo kriterijai, t.y edukacijos bendravimo aspektai: tarpusavio suvokimas (socialinė percepcija), keitimasis informacija (komunikacija), tarpusavio sąveika (socialinė interakcija), tarpusavio santykiai.  

Edukacinio užsiėmimo metu vyksta diskusija, analizuojamas amatas ir dalyvių patirtis bei emocijos, ieškomi sprendimo būdai, po to kartojama įtraukiant dalyvių pasiūlymus, aptariami rezultatai. 

Neįgaliųjų integracija. Trakų krašto tradicinių amatų centre įrengti keltuvai, patekti į antrą aukštą, WC, pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia, platesnės durys ir praėjimai. Kultūrinių edukacijų metu atsižvelgiame ir siekiame užtikrinti specialiuosius ugdymosi poreikius turinčių asmenų įtrauktį.

 

Dalyviai gauna pradedančio amatininko pažymėjimą.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami: +37069827197, +37069877175.

Trakų krašto tradicinių amatų centre 10:00-17:00 veikia suvenyrinė parduotuvėlė.

 

 

 

Vieta: Trakų krašto tradicinių amatų centras, Karaimų g. 41, Trakai ir Trakų r. amatininkų rezindencijos
Trukmė: 1,5
Kaina: 8€ žmogui
Žmonių skaičius: 15+
Amžius: 6+
Kalba: LT RU

Užsakymo forma