Edukacijos: Ugdymo įstaigoms

Dzūkiškos duonelės kepimas

Kaina 6.00 - 10.00 €

DZŪKIŠKOS DUONELĖS KEPIMAS

Rugio kelias, kaimo tradicijos, savo kepalėlio kepimas duonkepėje krosnyje.

Kaina priklauso nuo to kur kepama duona (el. kepimo pečiuje – 6 €, ar duonkepėje krosnyje: sodyboje (25 km. nuo Trakų) - 6 €  arba amatų centre – 10 €).

Programos skirta ugdyti pažinimo ir menines kompetencijas per senąjį lietuvių duonos kepimo amatą. Užsiėmimai gali būti integruoti į pamokas, teminius susibūrimus, renginius.

Duonos kepimas namuose visada buvo didžia tradicija. Sakoma, kad šviežiai kepamos duonos kvapas į namus pritraukia gerovę ir sėkmę, o netekėjusioms merginoms šis kvapas padeda pritraukti patį geriausią vyrą.

Dzūkiškos duonelės kepimo programos metu kiekvienas suformuos savo duonos kepalėlį, jį dekoruos. Kol duonelė keps, susipažinsite su duonos keliu, protėvių kasdieniniais darbais, senoviniais įrankiais, sužinosite, kodėl duonos kelias nėra lengvas ir už ką duoną reikia mylėti, gerbti ir saugoti.

Programą veda sertifikuota duonos kepėja, kurios amatas ne išmoktas, o paveldėtas: duonos raugas keliauja per šešias kartas, iš prosenelės, senelės ir mamos perimtos duonos kepimo paslaptys.

Dalyviai gauna pradedančio amatininko pažymėjimą.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami: +37069877175, +37069827197.

Trakų krašto tradicinių amatų centre 10:00-17:00 veikia suvenyrinė parduotuvėlė.

Vieta: Trakų krašto tradicinių amatų centras, Karaimų g. 41, Trakai ir Trakų r. amatininkų rezindencijos
Trukmė: 1,5
Kaina: 6-10€ žmogui
Žmonių skaičius: 15+
Amžius: 5+
Kalba: LT EN RU

Užsakymo forma