Visos edukacijos

Naminių koldūniukų sriubos (Chamur dolma) - tradicinio karaimų patiekalo gamyba

Kaina 7.00 €

NAMINIŲ KOLDŪNIUKŲ SRIUBOS (CHAMUR DOLMA) - TRADICINIO KARAIMŲ PATIEKALO GAMYBA

Istorija, receptai, gamyba, ragavimas.

Programa skirta  ugdyti pažinimo ir menines kompetencijas per tautinių mažumų kulinarinį paveldą, atskleisti mūsų šalies tautinių mažumų išskirtinumą.

Užsiėmimai gali būti integruoti į pamokas, teminius susibūrimus, renginius.

Lietuvoje gyvena 154 tautybių žmonės. Be lietuvių, kurių yra apie 84,2%, mūsų Tėvynėje dar gyvena: lenkai, rusai, ukrainiečiai, baltarusai, totoriai, karaimai, romai ir kitų tautų atstovai. Pastarosios trys tautos priklauso Lietuvos tautinių mažumų (neturinčių savo valstybės) grupei, kiekviena tauta turi savo tradicijas.

Karaimai -  tiurkų grupės tauta, gyvenanti Lietuvoje.  Jie priklauso seniausioms tiurkų gentims – Kipčiakams. 1397 m. Vytautas Didysis po žygio į Aukso Ordos stepes, į Lietuvą atgabeno kelis šimtus karaimų šeimų. Jie buvo apgyvendinti Trakuose. Vytautas juos labai vertino už ištikimybę, todėl jų kariams pavedė saugoti abi (pusiasalio ir salos) Trakų pilis. Tuo tarpu civiliai dirbo žemę, kurios Vytautas jiems atseikėjo po 150 ha.

Jei pasirinksite šią edukacinę programą susipažinsite su šios tautos tradicine sriuba – Chamur dolma, sužinosite ir kaip ją pasigaminti. 

Karaimai ruošia sultinį su mažais koldūniukais chamur – dolma. Tešla gaminama iš miltų ir vandens, o viduje mėsos įdaras. Žaviausia tai, kad tešla padalinama ne su stikline (kaip daro mūsų šeimininkės), o su antpirščiu. Vieno koldūniuko dydis prilygsta pupelei.

Edukacinę programą veda ir pagal šeimos atentišką receptą mokina - trakietė karaimė.

Dalyviai gauna pradedančio amatininko pažymėjimą.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami: +37069877175, +37069827197.

Trakų krašto tradicinių amatų centre 10:00-17:00 veikia suvenyrinė parduotuvėlė.

Vieta: Trakų krašto tradicinių amatų centras, Karaimų g. 41, Trakai ir Trakų r. amatininkų rezindencijos
Trukmė: 1-1,5
Kaina: 7€ žmogui
Žmonių skaičius: 15+
Amžius: 7+
Kalba: LT RU PL

Užsakymo forma