Kūrybiška vaikų vasara Trakų krašto tradicinių amatų centre

Nuo liepos mėnesio pradžios Trakų krašto tradicinių amatų centre vyksta vaikų vasaros dienos stovykla „Laboratorija“, kurioje vaikai ne tik sportuoja, žaidžia, keliauja ir kitaip linksmai ir žaismingai leidžia laiką, tačiau vyksta ir  įvairių amatų, menų mokymai.

Stovykla prasidėjusi nuo liepos 6 d., suburia po 15-16 vaikų. Stovyklos vadovės Dainora Garbštienė (I pamaina) ir Rūta Aleknavičienė (II-IV pamaina) kaskart vaikams paruošusios įvairiausių veiklų, kartu komandoje darbuojasi po 2 savanorius. Nuoširdi, atvira ir kūrybiška stovyklos atmosfera – puiki  galimybė vaikams atsiskleisti ir pasireikšti.

Nuo ryto pasimankštinę Trakų Salos pilies papėdėje stovyklautojai traukia į žygį, vaizdingomis Trakų ir su miestu besiribojančiomis vietomis, kur žaidžia, mokosi, plaukia laivu, maudosi ir kitaip linksmai leidžia vasaros dienas. Grįžus po pietų prasideda kūrybinės dirbtuvės. Amatų mokymus veda Trakų krašto meistrai, amatininkai ar kūrėjai – tradicijų puoselėtojai: Rasa Pavilionienė, Alma Kasperavičienė, Dalia Ališauskienė, Virgilija Vaitulionienė, Vaiva Neteckienė, Jurgita Radžiūnaitė, Dalia Jakubonė, Liucija Pavlovska, Laura Stankaitienė, Margarita Rajeckienė, Leonarda Šostak. Tapybos ant vandens EBRU mokymus vedė VšĮ Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA, Vilniaus ir Klaipėdos regiono vadovė Eglė Daubaraitė.

Įdomiausios kulinarinės pamokėlės – vaikams patinka gaminti maistą. Stovyklautojai kepė kibinus, sviestinės tešlos obuoliukus, riestainius ir meduolius. Taip pat kūrė ir gamino įvairius rankdarbius – draugystės juosteles, sapnų lėlytes, žvakes, angeliukus, siūtus ir popierinius paukštelius, gyvybės medį. Iš molio lipdė puodynėles, rišo verbas bei šiaudinius sodus, tapė ant šilko.

Viena stovyklos „Laboratorija“ pamaina vyko Rūdiškių sen. esančioje amatų mokykloje „Sodžiaus meistrai“. Čia suburtas Onuškio jaunimas ir „Šv. Jono vaikai“ globotiniai, iš viso 20 vaikų, mokėsi amatų – kalvystės, audimo, tradicinių žaidimų, siuvimo ir kt.

Stovykloje šiemet skaičiuojama virš 80 vaikų. Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija teikė projekto paraišką ir gavo finansavimą iš Trakų rajono savivaldybės, dėka kurio stovyklos pamainos kaina visiems vaikams sumažėjo trečdaliu, o vaikams augantiems globėjų šeimose, daugiavaikėse šeimose, mažas pajamas gaunančiose šeimose, beveik pusiau.

Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos informacija