• Pradžia
  • Naujienos
  • Netradicinis tradicijų marketingas: kūrybinės verslumo ir kūrybiškumo dirbtuvės

Netradicinis tradicijų marketingas: kūrybinės verslumo ir kūrybiškumo dirbtuvės

Trakų krašto tradicinių amatų centre vyko seminaras tema „Netradicinis tradicijų marketingas: kūrybinės verslumo ir kūrybiškumo dirbtuvės“, inicijuotas Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos, iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.
Renginys sutelkė draugėn tiek tradicinių, tiek netradicinių amatų puoselėtojus, kultūros darbuotojus, pedagogus, neformalaus švietimo įstaigų atstovus, bendruomenes. Seminare nagrinėta itin aktuali šio amžiaus problema –  tvarios aplinkos kūrimas, darnios aplinkos išsaugojimas versle ir mene.
Kokių kilnių tikslų gali žmonija pasiekti, jeigu marketingo specialistai naudotų tolerantišką rinkodarą, sukurianti pridėtinę vertę, orientuotą į vartotoją, su socialine idėja, skatinančia saikingą vartojimą. Žinias susistemintai pateikė Vaida Griškevičienė. VšĮ RV Agentūra direktorė, Ekologinio dizaino asociacijos vadovė, aplinkosauginio konkurso "Kita forma" iniciatorė. Vyko diskusija, kaip išsaugoti gamtą ateities kartoms, apie svarbius atsakingo žmogaus žingsnius, kokių inovatyvių priemonių galima imtis, siekiant geresnių gamtos išsaugojimo rezultatų, aptarti žiedinės ekonomikos principai.
Kūrybinių dirbtuvių dalis buvo įdomi ir įtraukianti. Pirmoji savo novatoriškas idėjas pademonstravo nepriklausoma dizainerė Rasa Balaišė, dizaino studijos RASA deSIGN įkūrėja ir vystytoja. Iš baldų pramonėje naudojamų (čiužinių gamyboje) nelikvidžių medžiagų (veltinio ir plastiko mišinio) pagamintos tradicinių pynimo būdu pinamos pintinės.
Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos mokytoja, "Eko dizaino studijos" įkūrėja ir dizainerė Rūta Kukevičiene atskleidė Eko keramikos paslaptis iš kavos tirščių. Patalpose tvyrant kavos ir natūralaus vaško kvapui, kiekvienas kūrė dekoratyvinius indus, lėkštutes.
Kūrybines dirbtuves užbaigė natūralios kosmetikos gamybos procesas su sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicine amatininke Sandra Makutėniene. Šių dirbtuvių metu susipažinome su pušų kosmetinėmis ir gydomosiomis savybėmis, pasigaminome pušų spyglių, praturtinto gintaru ir gintaro dulkėmis aliejinę ištrauką – fitolį.
Dalyviai praturtėjo teorinėmis ir praktinėmis žiniomis, naudingomis žvelgiant į ateities išsilavinimo ir darbo perspektyvas, senųjų ir šiuolaikinių amatų inovatyvaus pritaikymo srityje, panaudojant antrines žaliavas taikomajame mene bei taip prisidedant prie saugios aplinkos išsaugojimo.

Trakų krašto tradicinių amatų centro projektų cadovė
Raimonda Kelbauskienė