• Pradžia
  • Naujienos
  • Trakų krašto tradicinių amatų centre – Alanijos amatininkai ir mokytojai

Trakų krašto tradicinių amatų centre – Alanijos amatininkai ir mokytojai


Turkijos lietuvių bendruomenei įgyvendinant projekto „Vaikų socialinės padėties gerinimas ir švietimo skatinimas Turkijos regionuose“, finansuojamo vystomojo bendradarbiavo ir paramos demokratijai programos lėšomis, veiklas, į Trakus atvyko ebru amato meistrė Jale Zeylanova, Neįgaliųjų centro atstovė psichologė Ebru Bezci, mokytojas, audėjas Osman Uzunokatar ir Turkijos lietuvių bendruomenės atstovas Margiris Klenavičius.
Delegacijos atstovus sutiko asociacijos atstovai – pirmininkė Dominyka Semionovė ir valdybos narė Dalia Beigienė. Vizito metu taip pat veiklas organizuoja asociacijos nariai – Almira Parmaksizoglu, Juozas Norinkevičius, Miglė Dalgedaitė-Lučiūnė, Dalia Mockevičienė, Alvyda Kazakevičiūtė-Staniunaitienė, Nadiežda Zajančkovskaja, Kęstutis Vilkauskas.
Amatininkai J. Zeylanova ir O. Uzunokatar, bendradrabiaujant su Trakų krašto tradicinių amatų centru, organizavo profesionalius ebru ir audimo šilko staklėmis mokymus.
Delegacija pirmomis dienomis lankėsi Lietuvos totorių stovykloje, kur susipažino su stovyklos organizuojamomis veiklomis, taip pat surengė ebru mokymus vaikams.
Ebru meistrė J. Zeynalova, baigusi valstybinę Baku E. Ezimzade dailės akademiją, nuo 1996 m. mokėsi ebru meno, taip pat dalyvavo daugybėje kūrybinių dirbtuvių ir įgijo ebru meistrės specializaciją Turkijos Respublikos kultūros ministerijoje. Savo žinias ir patirtį perdavė mokymų dalyviams amatų centre organizuotų mokymų metu. Nuo 2010 metų ebru meistrė dalyvauja įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, šalies ir tarptautiniuose meno festivaliuose, glaudžiai bendradarbiauja su Turkijos lietuvių bendruomene ir mielai prisideda prie bendrų projektų. J. Zeynalova labai kūrybinga asmenybė, ebru mene jai puikiai sekasi įpinti įvairias kitų menų technikas, ji taip pat puikiai groja pianinu ir mistikų dervišų pamėgta fleita (Ney). Planuojama, kad ja pagros ir totorių stovyklos baigiamojo koncerto metu.
Delegacijos atstovai jau lankėsi Trakų neįgaliųjų užimtumo centre, amatų mokykloje „Sodžiaus meistrai“, suplanuoti vizitai į Aukštadvario regioninį parką ir lankytinus gamtos objektus, Aukštadvario žemės ūkio mokyklą, Dalgedų sodybą, Rykantų daugiafunkcį centrą, Vilniaus ir Trakų miesto lankomus objektus.