• Pradžia
  • Naujienos
  • Trakų krašto tradicinių amatų centro vaikų stovyklose įdomu ne tik vaikams

Trakų krašto tradicinių amatų centro vaikų stovyklose įdomu ne tik vaikams

Trečius metus Trakų krašto tradicinių amatų centras kvietė vaikus į vasaros dienos stovyklas „Laboratorija“. Šiemet, keturiose kūrybiškų vaikų dienos stovyklose vykusios Trakuose, Onuškyje bei Rūdiškėse dalyvavo 73 vaikai, iš jų – 50 pagal socializacijos programą.
Pasirinkta stovyklų tema – kūrybiškumas patiko visiems stovyklautojams, kurie buvo žingeidūs, noriai mokėsi, domėjosi ir kūrė su stovyklos vadovų ir savanorių komanda: piešė ant įvairių paviršių, rišo sapnų gaudykles, kepė kepinius, keliavo, maudėsi, žaidė. Saulė lepino, o lietus įvairino stovyklų programą.

Siekiant ugdyti pareigingumą, atsakomybę bei tikslo siekimą vaikai keliavo į susitikimus su politikais: Trakų savivaldybės mere Edita Rudeliene, administracijos direktoriumi Darių Kvedaravičių bei sporto meistre - Trakų irklavimo muziejaus ir svečių namų įkūrėja ir puoselėtoja Rima Karaliene.
Amatininko profesijos pačios įdomiausios – muilo gamybos meistrai Sandra ir Mindaugas Makutėnai pristatė cheminių bandymų ir muilo gamybos technologijas, ūkininkė Julija Virganavičienė atskleidė sūrio gamybos paslaptis ir mokino gaminti ledus, keramikė Jurgita Radžiūnaitė jaukių keramikos pamokų metu mokė senojo molio gamybos panaudojimo galimybių. „Laboratorija“ – tai vieta, kur įmanoma viskas, dalyvauta netgi irklavimo sportą, specialiais treniruokliais imituojančiose, varžybose.

Kūrybiškų vaikų stovykloje Onuškyje vyko keksiukų ir mielinių blynų kepimo edukacija, vaikai gamino aitvarus, aplankė Ąžuolynės nuotykių parką, įsikūrusį šalia Aukštadvario. Aktyviausi stovyklos dalyviai mynė dviračiais jau tradiciniu tampančiame dviračių žygyje Onuškio apylinkėmis. Žinoma, neapsieita ir be maudynių, aktyvaus laisvalaikio prie Vilkokšnio ežero. Stovyklos metu buvo ruošiamais ir tradicinei Onuškio miestelio šventei „Dviejų gimtinių nebūna“, tad stovyklose patirtų įspūdžių vaikams, tikėtina, pakaks ilgam.

Stovykla Rūdiškėse vyko VšĮ amatų mokykloje „Sodžiaus meistrai“, kuri prabėgo greitai, taip pat spalvingai ir kūrybiškai. Stovyklų metu buvo svarbu ir aktyvus laisvalaikis: vaikščiojimas įvairiais maršrutais, dviračių žygiai, kūrybiškumo pamokos, susitikimai, orientaciniai žaidimai, mankšta, maudynės.
Vaikams svarbiausia – saugi erdvė žaidimams, dėmesys, užuojauta, apkabinimai, o vadovams didžiausias vaikų įvertinimas – laimingi jų veidai ir užaugusi draugystė visiems susitikti kitą vasarą.
Nuoširdžiai dėkojame už paramą ir bendradarbiavimą: Trakų rajono savivaldybei, UAB Karališka kibininė, UAB Academia Remigum (direktorė Rima karalienė), VO Onuškio bendruomenės nariams, Jurgitai Radžiūnaitei, Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos nariams: VšĮ amatų mokyklai „Sodžiaus meistrai“ (direktorė Dalia Beigienė), VšĮ Trakų žemė (vyr. red. Juozas Vercinkevičius), Miglei Dalgedaitei-Lučiūnei, Liudai Korsanovienei, Julijai Virganavičienei, Mindaugui ir Sandrai Makutėnams, savanorėms Alicijai, Vitalijai, Akvilei, Agnei, Ievai ir kitiems padėjusiems kurti spalvotą vasarą vaikams.