• Pradžia
  • Naujienos
  • Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija subūrė savo narius rinkimams

Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija subūrė savo narius rinkimams

Rugpjūčio 27 d., gruzinų restorano Argo terasoje įvyko Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos (toliau – Asociacija) rinkiminis susirinkimas į kurį sugūžėjo per 30 meistrų, amatininkų ar kitų kūrėjų.

Susirinkusiems Asociacijos nariams pirmininkė Dominyka Semionovė ir valdybos pirmininkė Miglė Dalgedaitė pristatė kadencijos veiklos ataskaitas, aptardamos svarbias asociacijos veiklos sritis ir nuveiktus darbus. Asociacijos pirmininkė padėkojo valdybai už darbą įteikdama šmaikščias veltas pirties kepures, linkėdama saugoti savo protingas galvas, taip pat ir geros kloties kūrybiniame darbe. Dr. Lina Leparskienė organizacijos vardu įteikė gėlių D.Semionovei.

Vyko nauji rinkimai, kuriuose bendru sutarimu D. Semionovė išrinkta tęsti darbų pirmininkaujant. Valdybos nariais perrinkti: meistras Jonas Ališauskas, meistrė M.Dalgedaitė, dr.L. Leparskienė, naujai išrinkta tradicinė amatininkė Vaiva Neteckienė. Valdybai vadovaus amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ direktorė Dalia Beigienė.

Asociacijoje suplanuoti ir jau laukia nauji iššūkiai ir projektai – Trakų krašto tradicinių amatų centro plėtra Rubežiaus kaime, kur Asociacija aukciono būdu įsigijo pastatus su žeme ir ketina statyti amatų veiklai skirtas dirbtuves ir ūkinį pastatą. Projektus organizacija ketina įgyvendinti teikiant paraišką Trakų krašto vietos veiklos grupei. Kitas ne mažiau svarbus projektas - sudaryti tinkamas sąlygas ir galimybes tradiciniams amatininkams ar meistrams, kaip tai apibrėžia tautinio paveldo įstatymas demonstruoti, pristatyti, parduoti savo pagamintus tautinio paveldo ir kitus produktus, prekes, Karaimų g. 41, kiemelyje. Tam bus įrengta medinė prekybinė įranga trims atrinktiems asociacijos  meistrams, tradiciniams amatininkams, reprezentuojantiems Trakų krašto amatus.

Asociacijos narių gretas papildė juvelyrė Judita Bagočiūnienė. Šiuo metu asociacijoje 9 juridiniai (juos atstovauja 17 fizinių narių) ir 30 fizinių asmenų.

Nuotr. Jolantos Zakarevičiūtės