ŠVENTVIEČIŲ TAKASkus, angelų kalvą.

Kai Kęstutis nusprendė Galvės ežero salose pastatyti priešui sunkiai prieinamas mūrines pilis – jis žinojo, kad tai dievų globojama vieta. Manoma, kad šalia Trakų buvo šventų liepų miškas – valstybinės reikšmės senojo tikėjimo šventvietė. Didžiausia Galvės ežero sala vadinama Alka, o ežero krante – mitologinė vieta Arakalnis. Vytautui priėmus krikščionių tikėjimą ir pasikvietus į Trakus gyventi įvairių tikėjimų tautas – mieste atsirado daug šventovių. Stačiatikių, katalikų ir unitų vienuolynų, bažnyčių ir cerkvių, totorių mečetė, karaimų kenesa, o XIX a. ir sinagoga. Didžiosios dalies šventovių dabar nebėra, tačiau apie jas liudija kraštovaizdis, vietovardžiai, archeologiniai duomenys, menininkų piešiniai, miesto planai, tautosaka. Šio žygio metu keliausime nuo pietinės Trakų pusiasalio dalies link Angelų kavos, esančios šiauriniame Galvės ežero krante. Aplankysime esamas krikščionių ir karaimų šventoves, užkopę ant Birutės ir Kęstučio kalvų sužinosime, kuo ypatingos buvo šios vietos iki įsikuriant miestui.

Žygio trukmė nuo 4 val.
Kaina – 75 €
Įveiksime apie 16 km.

 

Ekskursijos, žygiai tinka šeimoms, kolektyvams, grupėms, asmeninėms šventėms. Galima apjungti kelias programas, arba individualius užsiėmimus. Registracija ir informacija telefonu: +37069827197 arba elektroniniu paštu: trakukrastas@gmail.com, trakuamatucentras@gmail.com 

 

,,Lipk ir mink” – dviračių nuomos verslas Trakuose. Dirba kasdien. Nuomoja vyriškus, moteriškus dviračius, su vaikiškomis kėdutėmis bei dvivietėmis priekabėlėmis vaikučiams. Esant poreikiui dviračius pristato į pageidaujamą vietą.

Adr. Karaimų g. 14, Trakuose. Tel. 869907825 el. paštas b. cvirkiene@gmail.com

 

Nuo Trakų traukinių/autobusų stoties veža traukinukas.
Paslaugos kaina į vieną pusę kaina - 2 Eur/asm., į abi puses – 3 Eur/asm.
Traukinuko tvarkaraštis (atsisųsti)

 

Planuojant ekskursiją, žygį, teminį renginį ar kultūrinę edukaciją, Jūsų patogumui, siūlome  užsisakyti maisto su pristatymų į Trakų krašto tradicinių amatų centrą  iš Karališkos senosios kibininės. Meniu (atsisiųsti)