Edukacijos

Avilio pasaulis

Kaina 6.00 €

„AVILIO PASAULIS"

Medaus kelias, bičių gyvenimas, tradicijos, ragavimas, žvakės sukimas.

Programos skirta ugdyti pažinimo ir menines kompetencijas per senąjį lietuvių bitininkystės amatą. Užsiėmimai gali būti integruoti į pamokas, teminius susibūrimus, renginius.

Kokių priemonių imdavosi senovėje žmonės, kad išsaugotų bites? Koks avilių tipas buvo vienas populiariausių mūsų krašte? Kokiu būdu medų atskirdavo nuo korių? Kaip suranda bitės kelią į namus? Ar ilgai jos gyvena? Atsakymus į šiuos ir kitus ne mažiau įdomius klausimus išgirsite apsilankę šiame edukaciniame užsiėmime. Tai veikla, į kurią įsitraukę, visam laikui tapsite gerais bičių draugais.

Edukacinės programos metu ne tik sužinosite daug naudingos informacijos apie bites ir jų gyvenimą bet taip pat bus ragaujamas medus, bandant atskirti jo rūšį, pasigaminsite žvakelę.

Pagal atskirą susitarimą galima apsilankyti veikiančiame bityne ir išsiimti korį su medumi. Po edukacijos galima nusipirkti žvakių ir medaus. 

Kultūrinė edukacija sustiprina bendruosius gebėjimus – žinias, įgūdžius ir požiūrį, kurie padeda pasiekti asmeninių ir profesinių tikslų visuomenėje. Šie gebėjimai apima tradicinius įgūdžius, pvz., bendravimo savo gimtąja kalba, skaitmeninius įgūdžius, raštingumo ir pagrindinius matematikos bei gamtos mokslų įgūdžius, taip pat specifinius įgūdžius: gebėjimą mokytis, verslumą ir kūrybiškumą, iniciatyvumą, socialinę ir pilietinę  atsakomybę, kultūrinį sąmoningumą. 

Svarbūs dalyvių sąmoningumo ugdymo kriterijai, t.y edukacijos bendravimo aspektai: tarpusavio suvokimas (socialinė percepcija), keitimasis informacija (komunikacija), tarpusavio sąveika (socialinė interakcija), tarpusavio santykiai. 

Edukacinio užsiėmimo metu vyksta diskusija, analizuojamas amatas ir dalyvių patirtis bei emocijos, ieškomi sprendimo būdai, po to kartojama įtraukiant dalyvių pasiūlymus, aptariami rezultatai. 

Neįgaliųjų integracija. Trakų neįgaliųjų užimtumo centre įrengti keltuvai, patekti į antrą aukštą, WC, pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia, platesnės durys ir praėjimai. Kultūrinių edukacijų metu atsižvelgiame ir siekiame užtikrinti specialiuosius ugdymosi poreikius turinčių asmenų įtrauktį.

 Atsiskaitymas:grynais pinigais pagal kasos kvitą arba pavedimu pagal sąskaitą faktūrą (atvykstama su garantiniu raštu). Jei grupėje yra mažiau negu 15 dalyvių, mokama kaip už 15.

Programos vyksta kiekvieną darbo dieną nuo 9 val. iki 16 val. pagal išankstinę rezervaciją.

Dalyviai gauna pradedančio bitininko pažymėjimą.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami: +37069827197, el.p. trakuamatucentras@gmail.com

Trakų krašto tradicinių amatų centre 10:00-17:00 veikia suvenyrinė parduotuvėlė.

Vieta: Trakai
Trukmė: 1,5-2
Kaina: 6€ žmogui
Žmonių skaičius: nuo 15
Amžius: 5+
Kalba: LT RU

Užsakymo forma