Edukacijos

Avių ūkis

Kaina 6.00 €

   

AVIŲ ŪKIS  (tik grupėms nuo 15 asm.)

 

Avių veislės, auginimas, ūkininkavimo tradicijų pažinimas

 

Programa skirta pažinti kelias skirtingas avių veisles, jų mitybą, naudą, atsiradimo istoriją ir priežiūrą, pažinti kitus ūkyje esančius gyvūnus, susipažinti su grūdinėmis kultūromis, pamatyti svarbiausius ūkio įrankius, sužinoti kaip jais naudotis.

 

Ūkyje lankytojai sužinos apie įvairias avių veisles (Šiurščiavilnes, Berišon diu šer, Sufolkų ir Romanovo), jų mitybą, naudą, priežiūrą, gyvai pabendraus su gyvūnais, galės su jais nusifotografuoti ir juos pamaitinti. Ūkininkas supažindins su įvairių ūkyje augančių gyvūnų mitybą (supažindinama su grūdinėmis kultūromis) ir priežiūrą (svarbiausi ūkio įrankiai), senovinės dūminės pirties istoriją ir kūrenimo ypatybėmis. Dalyviai galės sudalyvauti vikrumo estafetėje, vaišinsis vaistažolių arbata.

Ūkis įsikūręs 30 km nuo Trakų, priimamos ne didesnės nei 30 žmonių grupės.  

Kultūrinė edukacija sustiprina bendruosius gebėjimus – žinias, įgūdžius ir požiūrį, kurie padeda pasiekti asmeninių ir profesinių tikslų visuomenėje. Šie gebėjimai apima tradicinius įgūdžius, pvz., bendravimo savo gimtąja kalba, skaitmeninius įgūdžius, raštingumo ir pagrindinius matematikos bei gamtos mokslų įgūdžius, taip pat specifinius įgūdžius: gebėjimą mokytis, verslumą ir kūrybiškumą, iniciatyvumą, socialinę ir pilietinę  atsakomybę, kultūrinį sąmoningumą. 

Svarbūs dalyvių sąmoningumo ugdymo kriterijai, t.y edukacijos bendravimo aspektai: tarpusavio suvokimas (socialinė percepcija), keitimasis informacija (komunikacija), tarpusavio sąveika (socialinė interakcija), tarpusavio santykiai. 

Edukacinio užsiėmimo metu vyksta diskusija, analizuojamas amatas ir dalyvių patirtis bei emocijos, ieškomi sprendimo būdai, po to kartojama įtraukiant dalyvių pasiūlymus, aptariami rezultatai.

Neįgaliųjų integracija. Kultūrinių edukacijų metu atsižvelgiame ir siekiame užtikrinti specialiuosius ugdymosi poreikius turinčių asmenų įtrauktį.

Atsiskaitymas: grynais pinigais ūkyje arba pavedimu pagal sąskaitą faktūrą (atvykstama su garantiniu raštu). Jei grupėje yra mažiau negu 15 dalyvių, mokama kaip už 15.

Programos vyksta kiekvieną savaitės dieną nuo 9 val. iki 21 val. pagal išankstinę rezervaciją.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami: +37069827197, el.p. trakuamatucentras@gmail.com

 

Vieta: Ūkininko rezidencija Trakų rajone, 30 km nuo Trakų
Trukmė: 1,5
Kaina: 6€ žmogui
Žmonių skaičius: 15-30
Amžius: 4+
Kalba: LT RU

Užsakymo forma