Edukacijos

Piemenėlių valgiai ir žaidimai

Kaina 7.00 €

PIEMENĖLIŲ VALGIAI IR ŽAIDIMAI

Piemenavimas, tradicijos, žaidimai, ruginių sausainių kepimas pečiuje, ragavimas

Programos skirtaugdyti pažinimo ir menines kompetencijas pasitelkiant piemenavimo kultūrą. Užsiėmimai gali būti integruoti į pamokas, teminius susibūrimus, renginius.

Piemenavimo kultūra yra tradicinio kaimo kultūros paveikslo dalis, kuriame kaimo kasdienybė yra tampriai persipynusi su šventine kaimo tradicija. Kiekviename regione gyvulių ganymo formos pasireiškė skirtingai, o keičiantis laikmečiui, veikiant kultūros globalizacijai, tradiciniam kaimui būdingos ganymo formos ir su jomis susijusios šventinės apeigos laipsniškai nyko, tačiau atskiri piemenavimo kultūros elementai sėkmingai panaudojami ir šiandien.

Edukacijos metu trumpam sugrįšite į praeitį: sužinosite apie piemenėlių gyvenimą, darbus, papročius, žaisite žaidimus, kiekvienas pasigamins ruginių sausainių.

Kultūrinė edukacija sustiprina bendruosius gebėjimus – žinias, įgūdžius ir požiūrį, kurie padeda pasiekti asmeninių ir profesinių tikslų visuomenėje. Šie gebėjimai apima tradicinius įgūdžius, pvz., bendravimo savo gimtąja kalba, skaitmeninius įgūdžius, raštingumo ir pagrindinius matematikos bei gamtos mokslų įgūdžius, taip pat specifinius įgūdžius: gebėjimą mokytis, verslumą ir kūrybiškumą, iniciatyvumą, socialinę ir pilietinę  atsakomybę, kultūrinį sąmoningumą.

Svarbūs dalyvių sąmoningumo ugdymo kriterijai, t.y edukacijos bendravimo aspektai: tarpusavio suvokimas (socialinė percepcija), keitimasis informacija (komunikacija), tarpusavio sąveika (socialinė interakcija), tarpusavio santykiai.

Edukacinio užsiėmimo metu vyksta diskusija, analizuojamas amatas ir dalyvių patirtis bei emocijos, ieškomi sprendimo būdai, po to kartojama įtraukiant dalyvių pasiūlymus, aptariami rezultatai.

Neįgaliųjų integracija. Trakų krašto tradicinių amatų centre įrengti keltuvai, patekti į antrą aukštą, WC, pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia, platesnės durys ir praėjimai. Kultūrinių edukacijų metu atsižvelgiame ir siekiame užtikrinti specialiuosius ugdymosi poreikius turinčių asmenų įtrauktį.

Atsiskaitymas: grynais pinigais pagal kasos kvitą arba pavedimu pagal sąskaitą faktūrą (atvykstama su garantiniu raštu). Jei grupėje yra mažiau negu 15 dalyvių, mokama kaip už 15.

Programos vyksta kiekvieną savaitės dieną nuo 9 val. iki 21 val. pagal išankstinę rezervaciją.

Dalyviai gauna pradedančio amatininko pažymėjimą.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami: +37069827197, el.p. trakuamatucentras@gmail.com

Trakų krašto tradicinių amatų centre 10:00-17:00 veikia suvenyrinė parduotuvėlė.

Vieta: Trakų krašto tradicinių amatų centras, Karaimų g. 41, Trakai ir Trakų r. amatininkų rezindencijos
Trukmė: 1,5 val.
Kaina: 7€ žmogui
Žmonių skaičius: 15+
Amžius: 5+
Kalba: LT EN RU

Užsakymo forma